Guven optik resim1 Guven optik resim2 Guven optik resim3 Guven optik resim4 Guven optik resim5

TELESKOPİK GÖZLÜK

Teleskopik Gözlükle Yeniden Görme

Teleskopik Gözlükle Yeniden Görme

Çeşitli sebeplerle görme yeteneğini kaybetmiş kişilere 'az görenler' denilmektedir. Az görenleri rehabilite edici çalışmalara son yıllarda hız verilmiştir. Konuyla ilgili tıp fakültelerinin ve göz hastanelerinin çoğunda özel birimler kurulmuştur. Güven Optik, teleskopik görme araçları konusunda 15 yıllık bir deneyime sahiptir.

Az görenler için optik yardımcılar 6 ana grupta toplanır:

   1. Büyüteçler

   2. Yüksek dereceli sferik konveks camlar

   3. Kontak lensler

   4. Delikli ve stenopeik mikroskobik büyütücüler

   5. Projeksiyon aletleri

   6. Teleskoplar

Teknolojik gelişme ile birlikte teleskopların çeşitleri arttığı gibi fiyatları da azalmaya başlamıştır. Son yıllarda teleskopik gözlük kullanımı da artmıştır.

Sebepleri :

    * Kazaların artması

    * Ortalama yaşam süresinin uzaması

    * Dejeneratif hastalıkların artması

    * Tedavi edildiğine dair bilginin yaygınlaşması.

Bireylerin az görme konusunda yardımcı araçlara tepkileri kişiden kişiye göre değişmektedir. Bazı hastalar çok rahat bir biçimde uyum sağlayabilirken, bazılarının çok daha uzun bir rehabilitasyon sürecine ihtiyaçları olabilmektedir. Sabır, motivasyon ve egzersiz uygulamaları başarıya ulaşmada anahtar sözcüklerdir.Güven Optik olarak teleskopik gözlük reçetelerine cevap vermekteyiz. Alman malı Escenbach gözlüklerin yanı sıra bu alandaki son yenilikleri yansıtan Conforma, OcuTech gibi çok özel ürünler ile bu sorunlara çözümler getirilebilmektedir.

VES AUTOFOCUS (AF)

VES AUTOFOCUS (AF)

Bu ürün ile kişinin baktığı her görüntü netleşir. Kişinin görme aracını kendisi odaklaması ve görüntüyü netleştirmek için kıpırdatmaması gerekmez. Hafif ve şarj edilebilir ünitesi ile 12 saat sürekli olarak kullanılabilir. Normal yakınlıktaki mesafeler için doğal olarak büyütme sistemi olan bu konfor ve kullanışlılıkta üretilmiş ilk araçtır. VES AF gözlüğün üzerine monte edilmiştir.

VES II ( 4X ve 6X )

VES II ( 4X ve 6X )

İlk çıkan modellerine göre geliştirilen teknoloji sayesinde bu yeni ürün ile daha net bir görüntü, daha geniş bir görme alanı sunar. Yaklaşık 18 cm kadar yakına kadar elle odaklanabilir. Görme bozukluğundaki ilerleme ya da gerilemeye göre yeniden ayarlanabilmesi ürünü kolay kullanılır hale getirmiştir.

VES MINI (3X )

VES MINI (3X )

15 derecelik bir görüş alanı sunar. Bu ürün Ocutech tarafından üretilen en küçük, en hafif ve en geniş görüş alanına sahip teleskopik ünitedir. Normal bir gözlüğe monte edildiğinde ağırlığı neredeyse fark edilmeyecek kadar azdır. Yaklaşık 20 cm yakına kadar kullanıcı tarafından manüel odaklama ayarı yapılabilir. Bir ya da iki göz için birden ve uzak ya da yakın için kullanılabilir.

CONFORMA BITA

CONFORMA Az Görenler için İleri teknoloji ismiyle yola çıkmıştır. Kendisi de az gören bir hasta olan Brandon Edwards 70'lerin sonlarında bu minyatür teleskopları gözlük camının içine monte eden sistemi geliştirmiştir. Şu an piyasadaki en az fark edilir ürün budur, bu nedenle "İYİ GÖRÜN, İYİ GÖRÜNÜN" sloganını kullanmaktadırlar. Daha önce üretilen araçlara kıyasla, BITA düzgün, sıra dışı bir netlikte görüntü sunar. Görüldüğü an ile aynı anda büyütme imkanı vardır (SİMÜLVİZYON). Şaşırtıcıdır ki, bu küçük teleskoplar sayesinde ayarlama gerekmeden 1 metreden daha uzak mesafelere kadar odaklama yapılabilir. Yakın görme alanı içinse teleskop merceklerin döndürülerek ayarlanması yeterli olmaktadır.

BITA'nın minyatür merceklerinin cama yerleştirilme tekniği sayesinde iki düzeyli bir görme etkisi sağlanır, yani büyütülmüş görüntü normal görüntünün üzerinde oluşur.

OCUTECH

OCUTECH

•   Görme kaybının nedeni maküler dejenarasyon ya da merkezi görmeyi tahrip eden benzer bir rahatsızlığa dayanıyorsa,

•   Gazetelerdeki manşetler okunabiliyorsa,

•   Büyüteçler ile daha iyi okunabiliyorsa,

•   Kalabalık yerlerde dikkat çekebilecek bu ürünleri kullanmak bir sorun değilse,

•   Maddi ve daha önemlisi emek isteyen bir yatırım yapılabilecekse,

OCUTECH Görme araçları kullanıcı/hasta için UYGUN OLABİLİR.

facebook
Fikirmedya